27 września, 2021

Zalety oraz sposób naklejenia szkła hartowanego

2 min read

Szkła do telefonów stały się bardzo popularnymi akcesoriami, często stosowanymi do ochrony ekranu. Nic w tym dziwnego. Szkło hartowane jest bardzo wytrzymałe. Chroni ekran przed zarysowaniem i stłuczeniem. Jest przy tym także cienkie i dość elastyczne, co sprawia, że komfort użytkowania nie spada po jego naklejeniu. Warto pomyśleć o zakupie, jeśli jeszcze nie jesteśmy w jego posiadaniu.

Wśród rodzajów szkieł wyróżnić można szkła klasyczne oraz hybrydowe. Różnica między jednym a drugim nie jest duża. Oba dość skutecznie chronią przed uszkodzeniami. Jednak tradycyjne szkło jest bardziej wytrzymałe, więc poziom ochrony będzie wyższy. Jest także bardziej odporne na zarysowania, w przeciwieństwie do szkła hybrydowego.

Naklejanie szkła do telefonów https://sklep.myscreenprotector.com/inne jest proste i nie powinno stanowić problemu, jeśli będziemy tylko pamiętać o kilku zasadach. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na dokładne oczyszczenie powierzchni ekranu. Można to zrobić za pomocą czystej, nasączonej alkoholem szmatki, która dołączana jest w zestawie z zakupionym szkłem. Na ekranie nie powinny znajdować się żadne pyłki kurzu, smugi ani odciski palców. Jeśli proces jest już zakończony, można przejść do montażu. W tym celu odklejamy folię ochronną, która znajduje się na powierzchni szkła hartowanego. Następnie dopasowujemy szkło do ekranu, pamiętając, aby trzymać je za krawędzie. Jeśli szkło zostanie poprawnie ułożone, można docisnąć je do wyświetlacza. Podczas całego procesu należy skupić się na tym, aby nie dotknąć przypadkiem czystej powierzchni ekranu ani klejącej strony szkła hartowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *