27 września, 2021

Usługi mikro koparką. Szansa na duże zyski

2 min read

Spośród wielu pomysłów na zarabianie pieniędzy w branży budowlanej, wyjątkowo ciekawym jest praca przy pomocy mikro koparki. Godzina pracy takim sprzętem, to koszt znacznie przekraczający sto złotych. Na terenach wiejskich koszty są nieco mniejsze, jednak mało kto podejmuje się takich prac za mniej niż siedemdziesiąt złotych na godzinę. Zapotrzebowanie klientów jest duże, warto więc pomyśleć o zakupie mikro koparki i zarabianiu przy jej pomocy.

Zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem

Zakup używanej mikro koparki nie jest dużym wydatkiem. Oczywiście wiele zależy od stanu sprzętu i jego rodzaju. Konieczny będzie też samochód lub przyczepa do przewozu koparki na miejsce wykonywania pracy. Planując zakup koparki, warto też zorientować się w dostępności cześci zamiennych do danego modelu. Są bowiem koparki, do których części kupić wyjątkowo trudno.

Serwis koparek

Tego rodzaju sprzęty są tak konstruowane, by wiele prac naprawczych przy ich móc wykonać samemu. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, zawsze więc trzeba też sprawdzić czy istnieje serwis koparki Warszawa, gdzie dany model koparki będzie można naprawiać. Ta wiedza jest bardzo ważna, bowiem nagła awaria koparki wiąże się nie tylko ze stratą finansową, związaną z koniecznością zapłacenia za części i naprawę, ale i ze stratami z powodu przestoju i rezygnacji ze zleceń.

Poszukiwanie zleceń

Poszukiwanie zleceń na tego rodzaju prace jest banalnie łatwe. Wystarczy kilka ogłoszeń, drobna reklama czy kontakt z firmami budowlanymi z okolicy, by szybko zdobyć pierwsze zlecenia. Potem bardzo często działa system poleceń. Zadowoleni klienci chwalą się swojej rodzinie, znajomym czy sąsiadom. Zdobycie kolejnych zleceń na usługi mikro koparką nie jest już wtedy żadnym problemem. Oczywiście w okresie zimowym jest przestój, na zlecenia raczej nie można liczyć. Od wiosny do jesieni jednak jak najbardziej tak.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *