27 września, 2021

Skanowanie 3D budynków

2 min read

Branża budowlana coraz częściej wykorzystuje rozwiązanie jakim jest skanowanie 3D budynków. Cel skanowania 3D budynków nie musi być jednoznaczny. Czasami przeprowadza się je na użytek inwentaryzacji architektonicznej oraz inwentaryzacji budynków przemysłowych na zewnątrz i w środku, innym razem potrzebujemy dokonać inspekcji elementów konstrukcyjnych. W oby tych przypadkach liczy się precyzja, dokładność, a nierzadko także szybkość przeprowadzenia pomiarów. Przetworzenie danych i utworzenie obrazu w formie cyfrowego zapisu to kolejny bardzo ważny element, który również zaliczamy do procesu wchodzącego w skład skanowania 3D budynków.

W przypadku zastosowania skanerów 3D https://vpi-polska.pl/ dla budownictwa właściwe opracowanie danych jest tak samo istotne, jak samo przeprowadzenie dokładnych i precyzyjnych pomiarów. Skanowanie budynków znajduje zastosowanie w całym procesie powstawania realizacji. Skanować możemy budynki, które następnie ulegać będą przebudowie, a także sprawować pracę nad samym procesem budowy. Z punktu widzenia powodzenia projektu i sprawnego oddania go do użytku skanowanie budynku w procesie budowy i wychwytywanie wszystkich, potencjalnych nieścisłości, zagrożeń czy mankamentów to ogromne udogodnienie, które znacząco wpływa na optymalizację kosztów.

Na etapie budowy elementy te będą zdecydowanie dużo łatwiejsze do zastąpienia niż na końcówce realizacji. W szeregach VPI Polska posiadamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, która z wielką przyjemnością poprowadzi klienta przez cały proces skanowania 3D budynków – wraz z wdrożeniem w użytkowanie oprogramowania. Gwarantujemy, że z nami stworzysz model 3D uwzględniający wszystkie istotne z punktu widzenia realizacji detale i szczegóły, na którym bez trudu oprzesz dalsze prace nad projektem. Możemy wykonać dla Ciebie skanowanie 3D budynku z wykorzystaniem skanera laserowego bądź optycznego, możemy też zastosować technikę inżynierii odwrotnej. Metodologię pracy i pomiarów dostosujemy do indywidualnych potrzeb klienta. Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta i użyteczność wykonanych pomiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *