27 września, 2021

Pokarm dla papug

2 min read

Papugi to bardzo zabawne i sympatyczne stworzenia, których posiadanie daje wielką radość. Pamiętajmy o tym, że są to żywe stworzenia, które to tak jak wiele innych stworzeń, muszą otrzymywać właściwą karmę. Zawsze trzeba zwracać uwagę na pokarm dla papug, aby z własnej woli nie zaszkodzić swojemu zwierzęciu. Jaki pokarm będzie najlepszy?

Zanim będziemy patrzeć na jedzenie, które papugi mogą jeść sprawdźmy, czego też te piękne stworzenia jeść nie mogą. Wybierając pokarm dla papug powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, czego w środku nie powinno być. Wśród takich składników można wymienić: winogrona, cytrusy, rodzynki, sałata, smażone mięso, czekolada, rabarbar, awokado, brzoskwinie, nektarynki, morele, sól w każdej postaci, tłuszcze, orzeszki ziemne i arachidowe, akacja, bluszcz, bukszpan, dracena, soja, cebula, szczypiorek, rośliny strączkowe, prażone orzechy. Inne, niewskazane składniki dla papug, to akacja, bluszcz, bukszpan, dracena, hiacynt, żonkil, krokus, konwalia, fiołek. Uwaga! Może się okazać, że nasza papuga będzie chciała wcinać jeden z takich składników do upadłego. Nie należy jej na to pozwolić. Taka minimalna ilość jej nie zaszkodzi, ale już większe i częstsze ilości mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie ptaszka.

Pokarm dla papug najlepiej kupować w sklepie zoologicznym. Powinny to być różnego rodzaju ziarna prosa, owsa, kanaru. Przy czym należy zwrócić uwagę na to, że dieta papużek falistych i papużek – nimf, może się nieco różnić. Jeżeli nie mamy pewności co do tego, co takie zwierzęta jeść powinny, zawsze możemy zapytać lekarza – weterynarza, który chętnie posłuży nam poradą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *