27 września, 2021

Poczta e-mail

2 min read

Poczta e-mail

Pojęcie poczty e-mail jest zdecydowanie pierwotnym i najbardziej znanym terminem jaki możemy skojarzyć z wszechobecnym internetem. Poczta e-mail to nic innego jak prywatna, cyfrowa skrzynka pocztowa służąca do komunikacji pomiędzy urządzeniami połączonymi z internetem. Chociaż z początku poczta e-mail była wykorzystywana głównie do konwersacji, na dzień dzisiejszy stanowi ona podstawę marketingu bezpośredniego i nierzadko na samą myśl o niej kojarzy się tzw. spam, czyli masowo wysyłane wiadomości reklamowe.

Jakie korzyści niesie za sobą poczta e-mail?

Nie da się ukryć, że każda firma musi posiadać swoją skrzynkę mailową, dzięki której będzie mogła wymieniać informację zarówno z klientami, jak z kontrahentami. W przypadku działalności biznesowej poczta e-mail musi być niesamowicie stabilna i wyróżniać się pewnymi aspektami. Zdecydowanie ważną opcją poczty e-mail jest możliwość wysyłania wiadomości tekstowych z jednoczesnym załączaniem tzw. załączników w postaci plików multimedialnych. Niestety, standardowe poczty e-mail posiadają ograniczenia względem wielkości załączników, więc przesyłanie dużych plików przez darmową, ogólnodostępną skrzynkę pocztową może być utrudnione.

Poczta e-mail – kiedyś, a dziś

Chociaż poczta e-mail była kiedyś nieodłącznym elementem komunikacji internetowej, dziś istnieje niezliczona ilość aplikacji służących do komunikacji interpersonalnej, stąd początkowe zastosowanie skrzynek e-mail zostało względnie wyparte. Na dzień dzisiejszy poczta e-mail ukierunkowana jest na marketing bezpośredni lub kontakt na linii usługodawca-klient, aniżeli do komunikacji np. pomiędzy znajomymi. Nie zmienia to jednak faktu, ze poczta e-mail to fundament sieci internetowej, który raczej nigdy nie straci swojej kluczowej wartości – możliwości komunikacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *