19 maja, 2024

Odbiór mieszkania

1 min read

Odbiór mieszkania to formalna procedura przeprowadzana przez dewelopera, podczas której nowy właściciel sprawdza, czy mieszkanie zostało wybudowane zgodnie z umową i spełnia wszystkie niezbędne wymagania. Cały proces jest zazwyczaj bardzo dobrze zorganizowany i odbywa się w obecności notariusza.

Pierwszym krokiem procesu odbioru jest sprawdzenie, czy mieszkanie zostało wybudowane zgodnie z umową. Deweloper musi dostarczyć całą dokumentację potwierdzającą, że budowa została wykonana zgodnie z ustalonymi planami i specyfikacjami. Jeśli wszystko jest w porządku, nowy właściciel może podpisać umowę i przejąć klucze do nowego domu.

Następnym krokiem jest sprawdzenie, czy wszystkie instalacje (elektryczne, wodne, gazowe itp.) Są w porządku i działają prawidłowo. W tym celu deweloper powinien mieć specjalistyczną ekipę, która może dokonać niezbędnych testów. Jeśli wszystko jest w porządku, nowy właściciel może podpisać protokół odbioru i przekazać klucze do lokalu.

Jednak w przypadku jakichkolwiek rozbieżności między tym, co zostało obiecane w umowie, a tym, co zostało dostarczone, nowy właściciel ma prawo zażądać ich usunięcia przed podpisaniem umowy. Gdy wszystkie nierozstrzygnięte kwestie zostaną zadowalająco rozwiązane, nowy właściciel może podpisać umowę i przejąć w posiadanie swój nowy dom.