27 września, 2021

Na czym polega terapia par?

2 min read

Nigdy nie wiadomo, kiedy terapia par Poznań wykaże się pożyteczna. Kryzys w związku może pojawić się w dowolnym czasie, bez względu na to, czy jesteśmy z sobą 5, lub 20 lat. Jest czymś normalnym. Mogą go spowodować np. gonitwa za pracą, podział obowiązków w domu, kierowanie się innymi normami w kształceniu dzieci, narzucanie własnych racji poprzez którąkolwiek ze stron lub także „wyfrunięcie” dzieci z prywatnego gniazda. Bywa, iż przyczyny tkwią głębiej – jedna czy dwie osoby wnoszą do związku „zaplecze trudne”, np. połączone z dorastaniem w rodzinie przemocowej czy alkoholowej.

Terapia par – dla kogo?

Ową postać terapii określa się także małżeńską, jednak nie jest ona dedykowana tylko dla małżeństw, więc częściej charakteryzuje się ją jako terapia par Poznań. Uczestniczyć w niej może każda para będąca w formalnych oraz prywatnych związkach heteroseksualnych oraz homoseksualnych. Kryzysy w związkach pojawiają się na rozmaitym źródle, dla wielu spośród nich można uzyskać dobre układy oraz ścieżki zrozumienia, momentami starczy zwykła rozmowa w obecności terapeuty, aby poprawić relacje. W ułatwieniu oczywiście na tymże polega terapia par – na rozmowie oraz próbie rozwiązania sporu.

Kiedy skorzystać z terapii dla par?

Każda para przeżywa kryzysy, zdarzają się dolegliwości, straty pracy, chwile słabości oraz zmartwienia, natomiast jeżeli dwie osoby kochają się oraz zależy im na sobie, mogą spróbować poszukać ratunku dla własnego związku u profesjonalnego specjalisty. Z taką decyzją lepiej nie oczekiwać do ostatniej chwili. Naprawa relacji pomiędzy partnerami jest łatwiejsza na poziomie, jeśli obu partiom zależy na naprawie, natomiast pomiędzy nie nie wkradną się długo ukrywane urazy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *