27 września, 2021

Na co zwrócić uwagę wybierając kostkę brukową?

2 min read

Na pewno wybór kostki brukowej nie jest taki łatwy. Warto wiedzieć czym się kierować, aby wybrać możliwie najlepsze dla siebie rozwiązaniem. W pierwszej kolejności zawsze się sugerujemy kolorem kostki brukowej. Pod kolorystycznym względem kostka brukowa Łomianki występuje najczęściej w odcieniach: grafitu, szarości, brązu, czerwieni oraz żółci.

Kolory poszczególne mogą być cieniowane, jednolite czy też mogą występować w wariancie tak zwanego melanżu. Paleta barw jest zależna od producenta. Jednam można najczęściej liczyć na bardzo duży wybór. Warto do tego wiedzieć, że istnieją impregnaty specjalne do kostki z dodatkiem ciekawego barwnika, dzięki któremu możemy nadać kostce szarej całkiem inny kolor. Możemy także poprawić samą kolorystykę naszej starej nawierzchni.

Musimy wiedzieć, że nawierzchnia na naszej posesji w żadnym wypadku nie powinna zdominować wizualne samego naszego budynku. Jeśli nasz dom ma stonowaną oraz jasną elewację, to kostka brukowa Łomianki zbyt jaskrawa rzucać się będzie w oczy. Kostka raczej powinna być uzupełnieniem naszego budynku, a więc powinna być utrzymana w podobnej tonacji. Nie poleca się wyboru ani identycznych kolorów, ani też kolorów zbyt kontrastujących.

Na wybór kolorystyki kostki wpływ także powinno mieć otoczenie. Jeśli na posesji jest sporo krzewów, drzew i kwiatów, to lepiej się będzie prezentować bruk jaśniejszy o wzornictwie stonowanym, który to rozjaśni otoczenie oraz wprowadzi ład wizualny. Fantazyjne oraz wielokolorowe mozaiki wyglądają z reguły lepiej na sporych nawierzchniach otoczonych chociażby trawnikiem. Wprowadzają wówczas do otoczenia nieco nudnego wiele urozmaiceń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *