19 maja, 2024

Laserowe Usuwanie Owłosienia W Krakowie

2 min read

Źródło: https://czarnowiejskaestetic.pl/

Charakterystyka zabiegu laserowego usuwania owłosienia w Krakowie

Laserowe usuwanie owłosienia jest jedną z usług oferowanych w naszym salonie kosmetologicznym Czarnowiejska Estetic w Krakowie. Zabieg polega na naświetlaniu wybranej partii ciała skoncentrowanym strumieniem światła laserowego w celu zlikwidowania niechcianych włosków. Procedura przyniesie zamierzony efekt, jeśli owłosienie weszło w anagen, czyli etap intensywnego wzrostu. Długość tego stanu jest zależna od różnych czynników tj. lokalizacja na ciele, płeć, wiek czy poziom hormonów.

Jak działa laser diodowy?

Laser diodowy emituje promień światła, który przenika przez skórę. Następnie pochłania go melanina, czyli barwnik zawarty w mieszku włosowym i zamienia w energię cieplną. Wówczas dochodzi do termicznego zniszczenia cebulki włosa, która odpowiada za jego wzrost. Zabieg nie przyczynia się do uszkodzeń naskórka oraz tkanek sąsiadujących z naświetlanymi miejscami. Skutkiem ubocznym depilacji jest zaczerwienie lub obrzęk mogące utrzymywać się około kilku godzin lub nawet kilku dni – w przypadku osób o wrażliwej skórze.

Wykorzystywany sprzęt

Dla zminimalizowania ryzyka wystąpienia podrażnień urządzenie do depilacji wykorzystywane w naszym salonie jest wyposażone w system chłodzenia kontaktowego i posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Ponadto pracuje na dwóch długościach fal dostosowanych do potrzeb różnych typów skóry i włosów. Dzięki temu z zabiegu mogą korzystać również osoby o ciemnej karnacji, gdyż ich naskórek charakteryzuje się dużym nasyceniem melaniny, co może powodować oparzenia, a także posiadacze nieco jaśniejszego owłosienia, które gorzej absorbuje światło lasera.