27 września, 2021

Kiedy warto wybrać plecak turystyczny 60l?

2 min read

Podróże piesze potrzebują od nas dobrego sprzętu. Musimy przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednią odzież, jaka ochroni nas od prawdopodobnych uszkodzeń. Jednak, własny sprzęt winien również zapewniać komfort podróży i proponować wsparcia, dzięki czemu wędrówka stałaby się przyjemniejsza. Z tego oczywiście względu kupujemy odpowiedni plecak turystyczny 60l. Dobra zawartość i szereg udogodnień wzmacniających własny marsz to podstawa w wypadku najlepszych plecaków turystycznych.

Nieodzowne składniki budowy

Każdy plecak ma komorę główną i specjalne kieszonki. W plecaku trekkingowym można napotkać się z jedną dużą komorą główną czy dwoma – jedną większą, kolejną mniejszą. Wszystko zależy od wielkości plecaka. Dwie przegródki są zdecydowanie korzystniejsze, jeśli wybierasz się na podróż związaną z biwakowaniem. W mniejszej komorze bez kłopotu zmieścisz śpiwór. Dzięki takiej podziałce nie musisz za każdym razem rozpakowywać całego sprzętu jedynie po to, aby dostać się do śpiwora.

Plecak turystyczny na trekking lub długą podróż?

Jedno, lub dwukomorowe? Jeżeli idziesz na tygodniowy wyjazd, jakiego ważnym celem będzie odwiedzanie miast, poruszanie się komunikacją publiczną oraz żywienie w barach z pewnością, starczy Ci mały, jednokomorowy plecak turystyczny 60l. Dwukomorowy rozważ, gdy jedziesz na dłużej, musisz wziąć więcej ciuchów, okazyjnie będziesz gotował osobiście, natomiast również spał na dziko – poprzez co zmuszony będziesz wziąć specjalny, biwakowy ekwipunek. Inna komora zazwyczaj wyodrębniona jest poprzecznie zestawionym produktem.

Dłuższy wyjazd potrzebuje zabrania dobrego sprzętu, jaki niestety może dużo ważyć. Do wędrówki w namiotem poleca się plecaki o zawartości minimum 60 litrów, jednak niewątpliwie w sklepach można odnaleźć także zdecydowanie większe. Dobór plecaka na dłuższą podróż to niełatwa decyzja, ponieważ obtarte ramiona oraz cierpiące plecy mogą zepsuć choćby doskonale zaplanowany wyjazd. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dopracowany system nośny z dużym pasem biodrowym, jaki przeniesie dużą część obciążenia na biodra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *