27 września, 2021

Jak wybrać praktyczne i piękne meble do dziecięcego pokoju?

2 min read

Aranżacja pokoju dziecka zwykle dostarcza rodzicom mnóstwa emocji. Zastanawiają się oni nad tym, ile środków przeznaczyć na urządzenie pokoju, jaką wybrać kolorystykę ścian, jakie meble do dziecięcego pokoju sprawdza się najlepiej i czy pytać przy tych zakupach dziecko o zdanie, czy może niekoniecznie? Od czego zacząć i jak dobrze zaplanować takie zakupy?

Dobór mebli, a budżet domowy

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o jaką dobrze jest zadbać planując pokój dla dziecka, jest jasne określenie tego, jakimi środkami na ten cel dysponujemy i jakiej sumy nie wolno nam przekroczyć. Wyznaczenie sobie granic wydatków, sprawi, że opracujemy o wiele lepszą strategią na meble do dziecięcego pokoju, dekoracje czy gadżety i dzięki temu nie wpadniemy w spiralę zadłużeń czy problemy z tym, jak dokończyć pokój, bo zabrakło nam na to pieniędzy.

Kolejną kwestią jest zorientowanie się, jakie potrzeby ma dziecko i jak widziałoby swój pokój. Pamiętając jednak o tym, że fantazje pociech rzadko kiedy mają granice, sugerujmy się nimi, ale nie bierzmy ich do siebie w stu procentach. Tak naprawdę meble do dziecięcego pokoju powinny być przede wszystkim praktyczne, wizualnie ładne i dopasowane do potrzeb wieku. Inne meble kupimy dla pięciolatka, inne dla pierwszoklasisty, a jeszcze inne dla nastolatka i wcale nie chodzi tu o ich kolor, a o elementy związane ze sposobem, w jaki dziecko w danym wieku swój pokój wykorzysta. Pamiętajmy o biurku dopasowanym do potrzeb, łóżku, miejscu na odpoczynek i zabawę, ale i o prywatności malucha, która zawsze jest dla niego ważna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *