27 września, 2021

Jak sprawdzić jakość krawatu?

2 min read

Musimy przyznać, że krawaty sklep internetowy robią na nas ogromne wrażenie. Jednak nie dajmy się zwieść pięknym zdjęciom. Niesamowicie ważna jest ich jakość. Jak możemy ją sprawdzić? Poniżej wypiszemy kilka niezmiernie skutecznych sposób. Warto zerknąć chociażby na to, w jaki sposób wszyta jest podszewka. W dobrych jakościowo krawatach nie będzie się ona marszczyła przy szwach. Pod względem jakości nieco gorsze krawaty mają wszytą metkę, służy ona do przytrzymania po zrobieniu węzła krótszej części. Z kolei, w krawatach o lepszej jakości jest ku temu wszyta szlufka dodatkowa.

Jeśli chwycimy krawat za jego węższy koniec i go swobodnie opuścimy, to nie powinien się zginać oraz marszczyć. Jeśli tak jest, to niestety mamy do czynienia z krawatem o niskiej jakości.

Kolejną bardzo ważną cechą krawatów, która powinna być punktem naszego zainteresowania przy ich wybieraniu jest oczywiście ich szerokość oraz długość. Długość dobrana powinna być bezpośrednio do wzrostu użytkownika. Generalnie, krawaty mają długość między 145 a 152 centymetrów. Krawat o długości idealnej ma sięgać do krawędzi górnej paska od spodni, oczywiście już po zawiązaniu. Zaś sama szerokość krawatu może być zróżnicowana mocno. W części najszerszej krawat ma około ośmiu centymetrów, ale ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się tak zwane śledziki. Są to wąskie krawaty o maksymalnej szerokości czterech centymetrów. Na pewno poradzimy sobie z wyborem dla siebie idealnego krawatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *