27 września, 2021

Jak czyścić piekarnik?

2 min read

Gdy jesteśmy na etapie wyposażania naszej kuchni, to musimy zwrócić uwagę na zakup naprawdę dobrych jakościowo sprzętów. Warto postawić na produkty premium. Takimi produktami premium niezaprzeczalnie są chociażby piekarniki De Dietrich. Jednak nawet takie świetne piekarniki De Dietrich musimy regularnie czyścić i na tym właśnie chcieliśmy się skupić w tym tekście.

Na pewno pierwszym i najpopularniejszych sposobem na czyszczenie piekarnika jest emalia łatwo czyszcząca. Piekarniki nowoczesne posiadają emalię, którą o wiele łatwiej się czyści w porównaniu do rozwiązań nieco starszych. Każdy z producentów ma swoją własną nazwę dla tej emalii. Jednak w rzeczywistości jest to po prosty powierzchnia śliska bez żadnych zagłębień. Niektórzy z producentów stosują emalię ceramiczną, która jest znana nam chociażby z mikrofalówek. Jej czyszczenie jest jeszcze bardziej proste.

Kolejny rodzaj na czyszczenie piekarnika jest czyszczenie parowe. Wystarczy wlać około 0,2 litra wody, ustawiamy program jakim jest samoczyszczenie, a para momentalnie zmiękczy wszelkie zabrudzenia. Jaka jest tutaj nasza rola? Wystarczy jedynie komory przetrzeć ściereczką. Ta funkcja jest bardzo skuteczna, gdy powstałe zabrudzenia nie są przypalone. Dla poprawy skuteczności tejże metody możemy dodać troszeczkę octu.

Ostatnim sposobem na czyszczenie piekarnika jest tak zwana kataliza. Wkłady szorstkie instalowane z boków oraz z tyłu piekarniku. Katalityczny wkłada się nagrzewa prawie do temperatury wynoszącej 500 stopni i tym sposobem wypala się brud, który to się na nim znajduje. Większość wkładów jest oczywiście wymienna. Ich koszt jest dosyć różniący się. Ceny wynoszą od pięćdziesięciu do czterystu złotych. Wszystko zależy od konkretnej firmy. Niektórzy producenci zdecydowali się nie stosować wkładów, a emalię katalityczną, którą olewają zarówno boczne ścianki piekarnika, a także ściankę górną oraz tylną.

Jak widać mamy nieco sposobów do wypróbowania. Piekarnik https://dedietrichpolska.pl/ utrzymany w czystości jest niesamowicie ważny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *