27 września, 2021

Czym powinniśmy się kierować przy zakupie namiotu?

2 min read

Wakacje pod namiotem niewątpliwie mogą się stać przygodą naszego życia. To tylko i wyłącznie od nas zależy, czy taką, którą będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy czy też wręcz odwrotnie. Cieknący namiot, ciężar pakunku czy też przemakająca podłoga to raczej nie to na co liczyliśmy.

W pierwszej kolejności wybierając namiot 3 osobowy musimy sprawdzić jego wagę. Za wagą oczywiście idzie wielkość pakunku już po złożeniu. Większość producentów proponuje nam konstrukcje ultralekkie, które nadają się na wyjazdy – tułaczki. Jednak musimy pamiętać, że odchudzanie konstrukcji może być także związane z obniżeniem samego komfortu użytkowania. Jest to mniejsza przestrzeń w przedsionku i sypialni. Co więcej jest to także niska konstrukcja namiotu, co z kolei doprowadzić u niektórych może do ataku klaustrofobii.

Nie zapomnijmy także o wygodzie użytkowania. Na nią się składa cały szereg użytkowych rozwiązań. Mowa tutaj o kieszeniach, siateczkach, haczykach, liczbie oraz rozmieszczeniu wywietrzników, liczbie wejść do namiotu oraz także wielkości przedsionka.

Wybierając namiot 3 osobowy ważna jest dla nas także jego przestrzeń oraz wysokość. O wygodzie namiotu właśnie decyduje przestrzeń. Warto kierować się przy zakupie wysokością namiotu. Pamiętajmy jednak, że namiot zbyt wysoki musi jednak stawiać czoła znacznie większemu naporowi powietrza podczas wichury czy też burzy. Musi zatem mieć konstrukcję solidniejszą, a co idzie za tym także większą wagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *