27 września, 2021

Czy zakup bagażnika rowerowego na klapę jest dobrym pomysłem?

2 min read

Najprostszym, ale jednak nie takim najtańszym sposobem na przewożenie roweru jest bagażnik na rowery na klapę. W przypadku wersji podstawowej tego bagażnika mocowanie się odbywa przy użyciu taśm ściąganych, które są zakończone ogumowanymi hakami, które należy zaczepiać o klapę bagażnika. W konstrukcjach markowych bagażnik na rowery na klapę ma system mocowania niezwykle stabilny, a taśmy zwykłe zastąpione zostały wysięgnikami metalowymi.

Zaletą niewątpliwą tego typu uchwytów jest ich spora uniwersalność. Jeden model stosować można zarówno w liftbacku, sedanie, jak i także hatchbacku. Z mocnym ograniczeniem zmagają się jedynie samochody z zapasowym kołem montowanym oczywiście z tyłu.

Uchwyty na klapę bagażnika mają naprawdę niewielkie gabaryty, są szybkie oraz proste w montażu, a do tego łatwo jest je zmieścić we wnętrzu samochodu. Poleca się je między innymi właścicielom więcej niż jednego samochodu poszukującym rowerowego bagażnika, który dopasować można do pojazdów przeróżnego typu. Po zamontowaniu, takowe uchwyty nie ograniczają w żadnym wypadku dostępu do bagażnika, co jest ich bardzo dużą zaletą. Zależnie od konkretnego modelu cechują się ładownością między dwadzieścia do nawet sześćdziesięciu kilogramów i na nich można przewozić od jednego do trzech rowerów. W znacznej większości przypadków po zamocowaniu nie przysłaniają rejestracyjnej tablicy ani też świateł, a więc montaż elementów dodatkowych okazuje się całkowicie niepotrzebny. Jest to dla nas naprawdę fantastyczna wiadomość. Nie da się tego w żadnym wypadku ukryć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *