27 września, 2021

Czy wózek spacerowy to bezpieczny oraz wygodny pojazd?

2 min read

Nasze dziecko to bez wątpienia nasz największy skarb. Chronimy je i chcemy, aby w każdej sytuacji czuło się w pełni komfortowo. W spacerowym wózku maluszek spędza sporo czasu, dlatego bardzo ważne jest, aby się zdecydować na taki, który naszemu dziecku zapewni bezpieczeństwo maksymalne oraz wygodę. Na co zwrócić powinniśmy uwagę, aby wózki spacerowe rzeczywiście były bezpieczne dla naszego dziecka?

Na pewno gdy oglądamy wózki spacerowe sprawdźmy rodzaj pasów zastosowanych. Najlepiej jeśli są one pięciopunktowe oraz miękko obite. Dziecko nie jest wówczas w stanie ich samo rozpiąć. Drugim niezwykle ważnym elementem jest pałąk. On zabezpiecza dodatkowo maluszka przed wypadnięciem. Wózki spacerowe muszą mieć koniecznie hamulec oraz także blokadę kół.

Warto zwrócić także uwagę na wielkość oraz wykonanie budki. Jest to takie ważne, ponieważ będzie ona w głównej mierze ochraniała nasze dziecko przed słońcem, deszczem oraz przed wiatrem. Daszek powinien być możliwie jak największy. Wszystko po to, aby osłaniał maluszka w przeróżnych pozycjach siedziska. Najlepiej się bez dwóch zdań sprawdzają kilkustopniowe budki. Możemy je ustawić zależnie od naszej potrzeby aktualnej.

Oczywiście zwróćmy także uwagę na siedzisko. Powinno mieć regulowane nachylenie. Musi dostosowane być przecież do potrzeb dziecka. Bardzo ważna jest funkcja ułożenia na płasko, która niemowlakowi zapewni spokojny sen. Rozwiązaniem wygodnym także jest siedzisko przekładane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *