26 lipca, 2021

Czy warto jeździć na kolonie?

2 min read

Obozy oraz kolonie mazury różnią się pomiędzy sobą, natomiast także przeróżne są zamiłowania juniorów. Fajne wczasy są wówczas, gdy upodobania spotkają się z odpowiadającym im charakterem danego relaksu. Jak zatem to zrobić, aby z dużej oraz bogatej propozycji obozów oraz kolonii dobrać ową możliwość, jaka doskonale spełni wymagania juniora oraz rodziców? Są rodzice, jacy sami głowią się, poszukują, dwoją oraz troją, aż w końcu prezentują dziecku dobraną spośród setek możliwość, najdoskonalszą spośród najlepszych.

Czym różnią się kolonie mazury od obozu dla dziecka?

Na pewno rodzice, jacy chcą pierwszy raz posłać własne dziecko na wczasy nie odróżniają czym jest kolonia natomiast czym obóz. W sumie i to i to trwa dwa tygodnie. Oba słowa to nic odmiennego jak wyjazd integracyjny. Natomiast obóz łączony jest właściwie z harcerzami. Natomiast kolonie to wyjazdy, jakie tworzone są w instytutach rekreacyjnych, gdzie dzieci są zostawiane pod kontrolą przewodników kolonialnych. Więc co dobrać? Teraz na rynku jest kilkanaście spółek, jakie organizują tego rodzaju wyjazdy, pomiędzy innymi obozy sportowe, żeglarskie, artystyczne, muzyczne itp.

Nie wybieraj pod siebie jedynie pod dziecko

Najpopularniejszym błędem robionym poprzez rodziców jest dobór obozu, na jaki chciałoby się pojechać samemu. Wbrew pozorom, niezwykle znane są sytuacje kiedy rodzic – zapalony wędkarz – zachęca dziecko, jakie tęsknym wzrokiem patrzy na obóz gitarowy, aby zmieniło natomiast instrument na wędkę. Zamiast mówić dziecku – ja w twoim wieku nie mogłem pójść na taki obóz – wyślij go na obóz gitarowy, natomiast wolny czas spożytkuj na wyjazd nad jezioro. Wtedy również Ty, oraz dziecko będziecie mogli realizować swoje pasje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *