27 września, 2021

Czy pomoc drogowa faktycznie pomoże?

2 min read

Fachowa pomoc drogowa Śląsk to kompleksowe usługi, które w zdecydowanej większości świadczone są przez 24h. Z pomocą drogową kojarzą się na ogół tylko lawety i holowniki. Warto wiedzieć, że współczesna pomoc drogowa Śląsk to zdecydowanie większa liczba usług, dzięki czemu praktycznie każdy kierowca jest w stanie poradzić sobie z kłopotami.

W niektórych sytuacjach kierowca jest w stanie poradzić sobie sam. Wystarczy holowanie na “lince”. Są specjalne linki, które podczepia się do sprawnego samochodu. Przy czym, jeżeli samochód ma uszkodzony układ kierowniczy lub hamulcowy, to nie wolno robić czegoś takiego. Jest to niebezpieczne i może grozić uszkodzeniem innych pojazdów, ale również utratą zdrowia, a w najgorszym przypadku życia. W takich sytuacjach wymagane jest użycie sztywnego holu, który w swoim kształcie przypomina motylek lub widły. W przypadku wystąpienia awaryjnej sytuacji, gdzie nie można swobodnie kierować/hamować autem warto dzwonić po pomoc drogową, która posiada owy sztywny hol.

Pomoc drogowa Śląsk wykorzystuje również sztywny hol podczas akcji w podziemnych garażach. Tam również często dochodzi do awarii samochodów. Wyciąganie pojazdów z takich miejsc nie jest wcale łatwe. Pomocny jest sztywny hol, który pomaga wyciągać samochody nawet w takich przypadkach, kiedy mamy do czynienia z wąskimi miejscami. Jak więc widać fachowa i solidna pomoc drogowa Śląsk jest w stanie pomóc nam w wielu przypadkach, kiedy to nasz pojazd zostaje unieruchomiony z najróżniejszych względów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *