27 września, 2021

Audyt strony www

2 min read

Jednym z najlepszych sposobów na upewnienie się, że Twoja witryna jest na bieżąco z najnowszymi trendami, jest audyt strony www. Dają one możliwość sprawdzenia zawartości witryny, doświadczenia użytkownika, układu i nawigacji. Ponadto pokazują, jak Twoja witryna wypada na tle innych witryn pod względem użyteczności i skuteczności.

Audyt strony www to dobry sposób dla organizacji na poprawę swojej obecności cyfrowej. Pomogą Ci zrozumieć, jak dobrze działa Twoja witryna i jak można ją lepiej zoptymalizować pod kątem potrzeb użytkowników oraz wyszukiwarek. Audyty pomagają również w znalezieniu luk i możliwości w projekcie witryny, które można następnie wypełnić nowymi treściami lub produktami.

Audyt strony www jest kluczowym krokiem dla specjalistów SEO, aby upewnić się, że dana strona jest zoptymalizowana i gotowa do organicznego pozycjonowania.

W trakcie audytu strony internetowej należy wykonać kilka czynności, takich jak:

  • Sprawdzenie tagu tytułu, który powinien być odpowiedni i zwięzły.
  • Zapewnienie, że wszystkie opisy meta są odpowiednie i opisowe.
  • Upewnij się, że Twoja witryna ma wewnętrzną strukturę linków z poprawnym tekstem kotwicy.

Ważnym krokiem jest przeanalizowanie wszystkich błędów na stronie i ich naprawienie. Obejmuje to uszkodzone linki, brakujące opisy meta, strony 404 lub wiadomości o porzuceniu oraz zhakowane lub zniszczone treści.

Następnym elementem jest ustalenie, co wymaga poprawy w Twojej witrynie. Obejmuje to słowa kluczowe, których nie ma na Twojej stronie oraz brakujące tytuły, zdjęcia, nagłówki i opisy. To pozwoli się upewnić, że użytkownik trafiający na stronę jej nie opuści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *