19 maja, 2024

7 błędów jakie popełniają kobiety prowadząc swój biznes.

2 min read

Buduję swój biznes online ponad rok i zaobserwowałam u siebie, jak i u innych pewne mechanizmy, które ograniczają rozwój własnej firmy. Warto sprawdzić, poniższą listę, aby zidentyfikować czy błędy zdarzają się Tobie i jak można im zaradzić. https://smasystentka.pl/7-bledow-jakie-popelniaja-kobiety-prowadzac-swoj-biznes/

Błąd 1. Porównujesz siebie do innych, przez co tracisz wiarę w siebie i swoje możliwości. Kobiety mają problem z mediami społecznościowymi i kreowanym w nich wizerunkiem kobiecego piękna i tego jak kobiece biznesy powinny działać. Jedyna osobą, do której powinnaś się porównywać jesteś Ty sama z dnia poprzedniego.

Błąd 2. Dążysz do perfekcji. Często czekasz na moment kiedy będziesz gotowa np. do otworzenia własnego biznesu, a ten moment  nigdy nie następuję.  Twój idealny czas to ten, w którym zaczniesz z tym co masz. Błędy to też etap nauki, więc pozwól sobie na nie.

Błąd 3. Boisz się skrzywdzenia, stresujących sytuacji, ekspozycji społecznej.  Nawet jeśli coś pójdzie nie po Twojej myśli, to co z tego? Może oglądałaś serial „Ted Lasso”, gdzie trener po przegranym meczu polecił swojej drużynie być jak złote rybki, które pamiętają tylko ostanie 3 sekundy.

Błąd 4. Myślisz i myślisz i stoisz w miejscu…co powoduje frustrację. Więcej energii kosztuje Cię ciągła analiza niż faktyczne działanie. Uczysz się i doświadczasz poprzez pracę.

Błąd 5. Sama lub ktoś podcina Tobie skrzydła. Nie chwalą Cię i nie doceniają. Doceń swoją pracę, doceń siebie – wtedy ktoś doceni Ciebie. Zmień otoczenie na takie, które Cię wpiera.

Błąd 6. Nie myślisz „outside the box”. Dla własnego biznesu nie warto siedzieć cicho i tego żałować.  To od Ciebie zależy co zrobisz i co wybierzesz dla siebie, jak zareagujesz. Nawet jeśli społeczeństwo przypina Ci łątkę, a Ty czujesz, że możesz inaczej – zrób to. Twój dobry pomysł, twoje rachunki, twoje życie są znacznie ważniejsze niż opinia społeczna.

Błąd 7. Obawiasz się zmiany np. sklep internetowy wydaje Ci się skomplikowany. Najpierw spróbuj a potem oceniaj. Oceniać jest bardzo łatwo, nawet jak nie zna się całej historii. Obwiniasz się nawet jeśli coś pójdzie nie tak.  Zaakceptuj fakt źle podjętej decyzji i ucz się na błędach.

Jeżeli zauważyłaś, że potrzebujesz profesjonalnego wsparcia zapraszam do kontaktu. Sprawdź co mogę zrobić dla rozwoju Twojego biznesu.